KOROWÓD DOŻYNKOWY

27 września 2018r. delegacja dzieci z grupy "Pszczółki" z wychowawcą p. Małgorzatą Paluch uczestniczyła uczestniczyła w Korowodzie Dożynkowym w ramach obchodów Roku dla Niepodległej we Frampolu. Uroczystość rozpoczęła się wiązanką pieśni regionalnych w wykonaniu chórku Frampolskie Nutki. Następnie powitano wszystkich przybyłych gości i odbyła się część artystyczna w wykonaniu dzieci przedszkolnych, w której były: tańce ludowe, dożynkowe przyśpiewki oraz scenki dotyczące trudnej pracy żniwiarza, młynarza i piekarza. Następnie "Pszczółki" w pięknych strojach ludowych wzięły udział w Korowodzie Dożynkowym ulicami miasta z wieńcem z płodów ziemi z elementem patriotycznym.Na zakończenie obchodów uczestnicy mogli posmakować dożynkowych specjałów i posłuchać ludowych piosenek w wykonaniu zespołu Gospa.
Relacja 2018-10-26, 23:38 | autor: Przedszkole Markowicze